EJOT Polska jest spółką-córką niemieckiego holdingu EJOT obecnego na rynku europejskim od 1922 roku. W chwili obecnej Holding skupia trzy dywizje: przemysłową, budowlaną i motoryzacyjną, w których produkowane są elementy złączne z metalu, tworzywa bądź z połączenia tych dwóch materiałów. Holding to spółki produkcyjno-handlowe działające w 35 krajach na całym świecie.


W okresie swojej dotychczasowej działalności firma dała się poznać jako producent najwyższej jakości elementów złącznych o innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązaniach technicznych, oferując swoim klientom wybór spośród 20 000 artykułów. W wyniku dynamicznego rozwoju firmy w 1997 roku w dzisiejszym województwie śląskim, w miejscowości Ciasna, przy drodze krajowej nr 11, relacji Poznań - Katowice, powstał polski oddział koncernu. Od samego początku w nowo wybudowanej fabryce była prowadzona działalność produkcyjno-handlowa, obejmująca wyroby tworzywowo-metalowe dywizji budowlanej oraz przemysłu motoryzacyjnego. W kwietniu bieżącego roku została zakończona rozbudowa zakładu, która pozwoli na znaczący wzrost zautomatyzowanej produkcji.


W 2001 roku firma EJOT Polska poszerzyła swą ofertę, wychodząc na przeciw najbardziej wymagającym w branży stolarki PCW i oferując najwyższej jakości wkręty oraz akcesoria do produkcji i montażu okien PCW. Od lat oferta ta jest wzbogacana o nowe produkty lub rozwiązania technologiczne, powstające często w oparciu o sugestie i problemy partnerów firmy EJOT w dziedzinie techniki okiennej. Inspiracją do poszukiwania nowych, optymalnych rozwiązań są także zmiany i innowacje wprowadzane przez oferentów systemów profili PCW i okuć.


Produkty wytwarzane przez grupę EJOT to w 90 proc. wyroby niestandardowe, powstające często w ścisłej współpracy z klientem jeszcze na etapie projektu systemu łączącego. Do inżynierów firmy EJOT należy doradztwo przy wyborze rozwiązań optymalnych zarówno pod kątem doboru odpowiednich systemów łączących, jak i usprawnień w procesach produkcyjnych. W oparciu o konkretne wymagania powstają projekty systemów i elementów łączących weryfikowane na bieżąco przez laboratoria badawcze. Swoje laboratorium badawcze ma także Dział Rozwoju Techniki Okiennej. W ostatnim czasie trwają tu intensywne badania nad aplikacją najnowocześniejszych, opatentowanych łączników PT - DG w aluminiowych systemach fasad ryglowo-słupkowych. Przedmiotem badań są też specjalne wkręty do drewna, pozwalające na usprawnienie procesu produkcyjnego u wytwórców okien dachowych.


Firma EJOT stosuje najwyższe standardy kontroli jakości. Jakość to dla pracowników firmy nie tylko cecha wyróżniająca produkt czy serwis. Jakość to motto całej grupy, które od początku służy jednemu celowi - zacieśnianiu więzi z partnerami w dziedzinie techniki połączeń przez wychodzenie na przeciw wciąż nowym wyzwaniom. Jednym słowem - jakość łączy!


Certyfikaty: DIN EN ISO 9001, ISO/TS 16949, DIN 1400


Zdjęcie przedstawia wieżowiec RONDO1 (194 m) przy rondzie ONZ w Warszawie, w którym zastosowano łączniki PT - DG firmy EJOT.


 

EJOT Polska Sp. z o.o.

42-792 Ciasna

ul. Jeżowska 9

tel. 034 3510660

fax 034 3535410

e-mail: ejot@ejot.pl

http://www.ejot.pl