Budma 2008 - Najlepsze wyniki od 10 lat

Podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDMA 2008 swoje nowości zaprezentowało 1598 wystawców z 29 krajów świata, co daje najlepszy wynik od 10 lat.

W dniach 22-25 stycznia 2008 roku odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma 2008. W tych najważniejszych w Polsce i Europie Środkowej Targach wzięło udział 1598 wystawców z 29 krajów świata, co daje najlepszy wynik od 10 lat. Na powierzchni wystawienniczej 47. 433 m2 zaprezentowano 150 nowości wprowadzonych na rynek Polski i zagraniczny, wiele z nich to światowe premiery. W tym roku na targi Budma przybyło 65.000 zwiedzających, o 24% więcej niż w roku ubiegłym. Całe zdarzenie będzie opisywać 750 dziennikarzy, w tamtym roku było ich o 80 mniej. Ponieważ firm z branży stolarki było mniej niż w zeszłym roku, z tym większym zadowoleniem wystawcy mówili: " nieobecni nie mają racji" 

Dla każdego coś dobrego
Organizatorzy BUDMY przygotowali bogaty program dla wszystkich grup wystawców i zwiedzających. Gratką dla architektów były Targowe Spotkania z Architekturą, dla kadry inżynieryjno-technicznej – Dni Inżyniera Budownictwa, a dla handlowców zorganizowano Dzień Dystrybutora. Na targach swoją wiedzę mogli wzbogacić rzemieślnicy podczas licznych warsztatów i prezentacji, odbywających się podczas Dnia Dekarza, Dnia Glazurnika i Rzemieślniczego Forum Budowlanego. Salon nieruchomości i inwestycji INVESTFIELD, jak i Centrum budownictwa sportowego to oferta programowa stworzona z myślą o przedstawicielach samorządów. Nie zapomniano także o inwestorach indywidualnych, to właśnie dla nich organizatorzy stworzyli BudShow – aktywny pokaz materiałów i technologii budowlanych „na żywo”.

Złote Medale dla najlepszych
Podczas targów wystawcy zaprezentowali 150 nowości, spośród nich organizatorzy wyróżnili 13 produktów, które zostały nagrodzone Złotymi Medalami MPT BUDMA 2009:

 • Bramy przeciwpożarowe rozwierane MARC-D, MAŁKOWSKI - MARTECH Sp. z o.o., Poznań,
 • System ociepleniowy BASF MULTITHERM ® P-NEO, BASF STAVEBNI HMOTY S.r.o., Czechy,
 • Prefabrykowane nadproża zbrojone z betonu komórkowego SOLBET, SOLBET Sp. z o.o., Solec Kujawski,
 • Łączniki wkręcane do mocowania zewnętrznych systemów izolacji termicznej ejotherm STR U, EJOT Baubefestigungen GmbH, Niemcy,
 • Okna do poddaszy Perfect, Perfect +, OKPOL Sp. z o.o.,  Skarbimierz-Osiedle,
 • Maszyna do cięcia strumieniem  wody OPAL Water Jet, ECKERT Automatyka Spawalnicza Sp. z o.o., Legnica,
 • Elastyczny klej - uszczelniacz DEN BRAVEN UNI-FIX MS POLYMER, HERCUSEAL B.V., Holandia,
 • Okno obrotowe avante, Technika Okienna S.A. Elbląg,
 • Sztuczna trawa piłkarska DOMO Champion INFINITY, DOMO Sports & LEiSURE GRASS, Belgia,
 • Systemy naprawy betonu Emaco® NanoCrete, BASF Construction Chemicals Belgia NV, Belgia,
 • Rekuperator z przeciwprądowym wymiennikiem entalpicznym COMFOHYGRO, J.E. STORKAIR, Holandia,
 • Włókna RUREDIL X Fiber 54, Firma RUREDIL S.P.A., Włochy,
 • System suchych posypek utwardzających do betonu PANBEX F, PANBEX s.r.o., Czechy.

A jak będzie wyglądać Budma 2009?
Nie możemy przewidzieć ilu będzie wystawców i zwiedzających, ale jedno wiemy na pewno. Podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych Budma 2009 wszystkie wydarzenia i realizowane projekty będą związane z ekologią. Program będzie nawiązywał tematyką do natury i właśnie ten motyw będzie rozpoczynał targi w 2009 roku.

Mamy nadzieję, że ten rok będzie początkiem zmian, a od przyszłego roku stworzymy ogólnoeuropejską arenę designu w Poznaniu, gdzie nie tylko profesjonalista, ale także potencjalny inwestor i przeciętny Kowalski będzie mógł przyjść na targi i zapoznać się z najnowszymi trendami w kompletnym wykończeniu mieszkań. - mówi Jacek Rychlewski, kierownik działu komunikacji korespondencyjnej MTP. 

EJOT Polska Sp. z o.o. Sp. k.
42-793 Ciasna 
ul. Jeżowska 9 
tel. 034 3510660
tel. 034 3520014
fax 034 3535410
e-mail: ejot@ejot.pl
http://www.ejot.pl
http://www.ejot.de
http://www.ejot.oknonet.pl

http://www.ejot.pl